Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Etapy rekrutacji

Kandydaci

Zapraszamy na Dzień Otwarty kandydatów do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 i ich rodziców (opiekunów prawnych) w piątek, 24. kwietnia 2020 roku o godz. 18:00. Spotkanie informacyjne odbędzie się w sali gimnastycznej A. W roku szkolnym 2020/2021 planujemy utworzyć 7 oddziałów klas pierwszych dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej (Liceum czteroletnie). Zakładana liczba uczniów w jednym oddziale: 32. Oferta edukacyjna, w tym zasady i harmonogram rekrutacji 2020/2021 do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie znajdują się w załączniku.


 

 

 

 Zapraszamy do Reytana! 

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza, jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, do tej kategorii bowiem należą wiodące przedmioty naszej szkoły. 

W rankingu 25-lecia "Perspektyw" znaleźliśmy się na 14 miejscu i otrzymaliśmy tytuł „Szkoły Sukcesu”. 

Największym naszym sukcesem są jednak wysokie miejsca, jakie zajmujemy w zestawieniu wyników pomiaru EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Znajdujemy się w ścisłej czołówce liceów publicznych w Warszawie, jeżeli chodzi o poziom nauczania matematyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ogółem. Jeżeli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl zobaczysz, że po trzech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie. 

Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu. 

Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną; będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Wszystko zależy od Ciebie.

Już na początku września 2020 roku zaproponujemy Ci czterodniowy obóz integracyjny, na którym m. in. poznasz swoją klasę, ale także koleżanki i kolegów z pozostałych pierwszych klas. Opowiemy Ci o Liceum, życiu szkolnym, czy festiwalu TARA.

Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach na maturze, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Każdy z nauczycieli pełni raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń szkoły może się do niego zwrócić z prośbą o pomoc. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Tym, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne potraktowanie wymagań z przedmiotów. 

Nasi uczniowie co roku, w anonimowej ankiecie, oceniają pracę swoich nauczycieli. Wolność myśli i słowa zapewnia też wydawane przez uczniów pismo „ReytanLuz”. 

Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, spędzisz tu cztery lata w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych absolwentów tej szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony. 


Dzień otwarty dla kandydatów do VI LO - piątek, 24. kwietnia 2020 r., o godz. 18:00.

WSPÓŁPRACA Z SGH 
Liceum Reytana współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach programu „Klasa akademicka SGH". Programem patronackim do tej pory objęte zostały klasy z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii i języka angielskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej SGH 


Ważne informacje o rekrutacji znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie. 
Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rekrutacji do publicznych szkół ponadpodstawowych w Warszawie  znajdują się na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy. 
 
Data dodania: 2019-03-25 20:01:18
Data edycji: 2020-03-02 19:50:18
Ilość wyświetleń: 11865

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook