Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Etapy rekrutacji

Zapraszamy na Dzień Otwarty kandydatów do klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 i ich rodziców (opiekunów prawnych) w piątek, 26. kwietnia 2019 roku: 


-godz. 17:30 - spotkanie informacyjne - Liceum trzyletnie (po ukończeniu gimnazjum) - sala gimnastyczna A, 

-godz. 19:30 - spotkanie informacyjne - Liceum czteroletnie (po ukończeniu ośmioletniej szkoły podstawowej) - sala gimnastyczna A. W roku szkolnym 2019/2020 planujemy utworzyć 14 oddziałów klas pierwszych: 
- 7 oddziałów dla absolwentów gimnazjum (Liceum trzyletnie), 
- 7 oddziałów dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej (Liceum czteroletnie). 

Zakładana liczba uczniów w jednym oddziale: 36. Oferta edukacyjna, w tym zasady i harmonogram rekrutacji 2019/2020 do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie znajduje się w załączniku. 


Zapraszamy do Reytana! 

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza, jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, do tej kategorii bowiem należą wiodące przedmioty naszej szkoły. 

W rankingu 25-lecia "Perspektyw" znaleźliśmy się na 14 miejscu i otrzymaliśmy tytuł „Szkoły Sukcesu”. 

Największym naszym sukcesem są jednak wysokie miejsca, jakie zajmujemy w zestawieniu wyników pomiaru EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Znajdujemy się w ścisłej czołówce liceów publicznych w Warszawie, jeżeli chodzi o poziom nauczania matematyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ogółem. Jeżeli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl zobaczysz, że po trzech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie. 

Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu. 

Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną; będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Wszystko zależy od Ciebie. 

Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach na maturze, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Każdy z nauczycieli pełni raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń szkoły może się do niego zwrócić z prośbą o pomoc. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Tym, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne potraktowanie wymagań z przedmiotów. 

Nasi uczniowie co roku, w anonimowej ankiecie, oceniają pracę swoich nauczycieli. Wolność myśli i słowa zapewnia też wydawane przez uczniów pismo „ReytanLuz”. 

Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, spędzisz tu trzy lata (absolwenci gimnazjum) lub cztery lata (absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej) w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych absolwentów tej szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony. 


Dzień otwarty dla kandydatów do VI LO - piątek, 26 kwietnia 2019 r. 

WSPÓŁPRACA Z SGH 
Liceum Reytana współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach programu „Klasa akademicka SGH". W roku szkolnym 2018/2019 programem patronackim objęte zostały klasy 1/4 i 2/4 z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii i języka angielskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej SGH Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rekrutacji do publicznych szkół ponadgimnazjalnych znajdują się na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy. 
Informacja MEN.  
Data dodania: 2019-03-25 20:01:18
Data edycji: 2019-04-03 11:54:49
Ilość wyświetleń: 2494

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook