Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Etapy rekrutacji

Kandydaci

Drodzy Kandydaci,

z uwagi na przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 2 maja 2021 roku, (Dz. U. 2021 r., poz. 752), informujemy, iż Dzień Otwarty do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022 i ich rodziców (opiekunów prawnych) zaplanowany na piątek, 30. kwietnia 2021 roku został ODWOŁANY.

Prosimy o zapoznanie się z ofertą edukacyjną znajdującą się naszej stronie internetowej oraz zadawanie pytań za pośrednictwem adresu e-mail: rekrutacja@reytan.edu.pl .

 

 

 

Informujemy, iż Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022 i ich rodziców (opiekunów prawnych) zaplanowany jest w piątek, 30. kwietnia 2021 roku o godz. 18:00. (wydarzenie stacjonarne, z uwagi na sytuację epidemiologiczną może zostać odwołane, informacja o ewentualnym odwołaniu wydarzenia zostanie zamieszczona na stronie Liceum do 26.04.2021r.)

 

 

 

 

 

W roku szkolnym 2021/2022 planujemy utworzyć 7 oddziałów klas pierwszych dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej (Liceum czteroletnie). Zakładana liczba uczniów w jednym oddziale: 32. Oferta edukacyjna, w tym zasady i harmonogram rekrutacji 2021/2022 do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie znajdują się w załączniku.


 

Zapraszamy do Reytana! 

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, do tej kategorii bowiem należą wiodące przedmioty naszej szkoły. 

W rankingu 30-lecia "Perspektywy - najlepsze licea warszawskie 1992-2021" znaleźliśmy się na 13 miejscu. W ubiegłorocznym rankingu liceów w Warszawie, który został zorganizowany przez portal WaszaEdukacja.pl i w którym wzięło udział 84 liceów, zajęliśmy ósme miejsce.

Największym naszym sukcesem są wysokie miejsca, jakie zajmujemy w zestawieniu wyników pomiaru EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Znajdujemy się w ścisłej czołówce liceów publicznych w Warszawie jeśli chodzi o poziom nauczania matematyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ogółem. Jeżeli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl zobaczysz, że po czterech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze  jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie. 

Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych uczniów, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu. 

Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku - orliku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną, będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Wkrótce zakończy się generalny remont sal gimnastycznych. Wszystko zależy od Ciebie.

Już na początku września 2021 roku zaproponujemy Ci wycieczkę lub zajęcia integracyjne, wówczas poznasz swoją klasę, wychowawcę,  koleżanki i kolegów. Opowiemy Ci o Liceum, życiu szkolnym, czy organizowanym przez uczniów festiwalu TARA.

Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Nauczyciele pełnią raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń szkoły może się zwrócić z prośbą o konsultację. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Takich konsultacji udzielają nauczyciele również w czasie wakacji dla tych uczniów, którzy w sierpniu zdają egzamin poprawkowy. Tym z Was, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne podejście nauczycieli innych przedmiotów. 

Nasi uczniowie co roku w anonimowej ankiecie oceniają pracę swoich nauczycieli. Wolność myśli i słowa zapewnia wydawane przez uczniów pismo „ReytanLuz”. 

 Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, spędzisz tu cztery lata w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych Absolwentów tej szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony. 

WSPÓŁPRACA Z SGH.
Liceum Reytana współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach programu „Klasa akademicka SGH". Programem patronackim do tej pory objęte zostały klasy z rozszerzonym programem nauczania matematyki i geografii. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej SGH.
Ważne informacje o rekrutacji znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie. 
Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rekrutacji do publicznych szkół ponadpodstawowych w Warszawie  znajdują się na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy. 

 

 

 

 

 
Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na fakt, iż rekrutacja do danego oddziału odbywa się z podziałem na grupy rekrutacyjne ze względu na wybór drugiego języka obcego. W oddziale 1/1 (język niemiecki od podstaw lub kontynuacja) są to dwie grupy - każda po 16 uczniów, w pozostałych oddziałach (język niemiecki lub język hiszpański nauczane od podstaw lub kontynuacja) cztery grupy - każda po 8 uczniów. W elektronicznym systemie rekrutacji istnieje możliwość dokonania wyboru dowolnej ilości grup rekrutacyjnych i / lub oddziałów.

Oznaczenia w systemie elektronicznej rekrutacji grup rekrutacyjnych do klas pierwszych 2021/2022 z uwagi na wybór nauczanego drugiego obowiązkowego języka obcego:

Np - język niemiecki od podstaw,

Nk - język niemiecki zaawansowany,

Hp - język hiszpański od podstaw,

Hk - język hiszpański zaawansowany.

 

Pierwszy obowiązkowy język obcy w każdym oddziale to język angielski nauczany na poziomie zaawansowanym.

 

Sięgnij Po Więcej!

 
 
 
 
 
Data dodania: 2019-03-25 20:01:18
Data edycji: 2021-06-11 13:12:40
Ilość wyświetleń: 85151

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook