Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Krótko o szkole

Zapraszamy do Reytana 

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza, jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, społeczne lub historia, do tych dziedzin bowiem należą wiodące przedmioty naszej szkoły. Potwierdzają to wyniki ubiegłorocznych matur: matematykę rozszerzoną zdaliśmy na 6 miejscu w Warszawie, wiedzę o społeczeństwie na 11, historię na 14, fizykę na 11, chemię na 14, biologię na 11, geografię na 14, angielski na 11 i polski na 15. 


W rankingu „Perspektyw” w 2015 r. zajęliśmy 11 miejsce w Warszawie i 30 w Polsce. Największym naszym sukcesem są jednak wysokie miejsca, jakie zajęliśmy w zestawieniu wyników pomiaru EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Wśród 85 liceów publicznych w Warszawie nasze liceum zajęło 5 miejsce w kategorii przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i 15 w kategorii przedmiotów humanistycznych. Gdyby zsumować punkty uzyskane w obu kategoriach znaleźlibyśmy się na 9 miejscu. Jeżeli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl zobaczysz, że po trzech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie. 


Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z polskiego, filozofii, logiki, retoryki, greki i łaciny, muzyki i plastyki. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu. 


Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną; będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Codziennie po lekcjach odbywają się w naszej szkole zajęcia z rozmaitych sztuk walki: karate, aikido, capoeira i krav maga. Wszystko zależy od Ciebie. 


Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach na maturze, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Każdy z nauczycieli pełni raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń szkoły może się do niego zwrócić z prośbą o pomoc. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Tym, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne potraktowanie wymagań z innych przedmiotów. 


Nasi uczniowie co roku, w anonimowej ankiecie, oceniają pracę swoich nauczycieli. Nieregularnie, ale niezmiennie przez nas wspierane, ukazuje się pismo „ReytanLuz” – wolna, niepoddana żadnej cenzurze gazeta szkolna. 


Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, spędzisz tu trzy lata w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych absolwentów tej szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony. 

 

 

Data dodania: 2019-04-03 10:14:27
Data edycji: 2019-04-03 10:15:26
Ilość wyświetleń: 1607

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook