Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Etapy rekrutacji

Kandydaci

Drodzy Kandydaci,

 

prosimy o zapoznanie się z ofertą edukacyjną znajdującą się naszej stronie internetowej oraz zadawanie pytań za pośrednictwem adresu e-mail: rekrutacja@reytan.edu.pl .

 

 

 

 

 

 

Informujemy, iż Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023 i ich rodziców (opiekunów prawnych) zaplanowany jest w czwartek, 31. marca 2022 roku od godz. 17:00. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem spotkania.

 

 

 

 

 

W roku szkolnym 2022/2023 planujemy utworzyć 10 oddziałów klas pierwszych dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej (Liceum czteroletnie). Zakładana liczba uczniów w jednym oddziale: 32. Oferta edukacyjna, w tym zasady i harmonogram rekrutacji 2022/2023 do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie znajdują się w załączniku.


 

Zapraszamy do Reytana! 

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, do tej kategorii bowiem należą wiodące przedmioty naszej szkoły. 

W rankingu 30-lecia "Perspektywy - najlepsze licea warszawskie 1992-2021" znaleźliśmy się na 13 miejscu. W ubiegłorocznym rankingu liceów w Warszawie, który został zorganizowany przez portal WaszaEdukacja.pl i w którym wzięło udział 88 liceów, zajęliśmy 17 miejsce.

Największym naszym sukcesem są wysokie miejsca, jakie zajmujemy w zestawieniu wyników pomiaru EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Znajdujemy się w ścisłej czołówce liceów publicznych w Warszawie jeśli chodzi o poziom nauczania matematyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ogółem. Jeżeli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl zobaczysz, że po czterech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze  jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie. 

Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych uczniów, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu. 

Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku - orliku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną, będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Zakończyliśmy generalny remont sal gimnastycznych. Wszystko zależy od Ciebie.

Już na początku września 2022 roku zaproponujemy Ci wycieczkę integracyjną, wówczas poznasz swoją klasę, wychowawcę,  koleżanki i kolegów. Opowiemy Ci o Liceum, życiu szkolnym, czy organizowanym przez uczniów festiwalu TARA.

Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Nauczyciele pełnią raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń szkoły może się zwrócić z prośbą o konsultację. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Takich konsultacji udzielają nauczyciele również w czasie wakacji dla tych uczniów, którzy w sierpniu zdają egzamin poprawkowy. Tym z Was, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne podejście nauczycieli innych przedmiotów. 

Nasi uczniowie co roku w anonimowej ankiecie oceniają pracę swoich nauczycieli. Wolność myśli i słowa zapewnia wydawane przez uczniów pismo „ReytanLuz”. 

 Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, spędzisz tu cztery lata w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych Absolwentów tej szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony. 

WSPÓŁPRACA Z SGH.
Liceum Reytana współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach programu „Klasa akademicka SGH". Programem patronackim do tej pory objęte zostały klasy z rozszerzonym programem nauczania matematyki i geografii. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej SGH.
Ważne informacje o rekrutacji znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie. 
Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rekrutacji do publicznych szkół ponadpodstawowych w Warszawie  znajdują się na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy. 

 

 

 

 

 
Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na fakt, iż rekrutacja do danego oddziału odbywa się z podziałem na grupy rekrutacyjne ze względu na wybór drugiego języka obcego. W elektronicznym systemie rekrutacji istnieje możliwość dokonania wyboru dowolnej ilości grup rekrutacyjnych i / lub oddziałów.

Oznaczenia w systemie elektronicznej rekrutacji grup rekrutacyjnych do klas pierwszych 2022/2023 z uwagi na wybór nauczanego drugiego obowiązkowego języka obcego:

Np - język niemiecki od podstaw,

Nk - język niemiecki zaawansowany,

Hp - język hiszpański od podstaw,

Hk - język hiszpański zaawansowany,

Rp - język rosyjski od podstaw,

Fp - język francuski od podstaw.

 

Pierwszy obowiązkowy język obcy w każdym oddziale to język angielski nauczany na poziomie zaawansowanym.

 

Sięgnij Po Więcej!

 
 
 
 
 
Data dodania: 2019-03-25 20:01:18
Data edycji: 2022-08-01 10:54:31
Ilość wyświetleń: 123571

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook