Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Etapy rekrutacji

Kandydaci

Drodzy Kandydaci,

 

prosimy o zapoznanie się z ofertą edukacyjną znajdującą się poniżej na naszej stronie internetowej oraz zadawanie pytań za pośrednictwem adresu e-mail: rekrutacja@reytan.edu.pl .

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy, iż Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025 i ich rodziców (opiekunów prawnych) zaplanowany jest w czwartek, 04. kwietnia 2024 roku od godz. 17:00. Zachęcamy do udziału w spotkaniu.

 W roku szkolnym 2024/2025 planujemy utworzyć 4 oddziały klas pierwszych dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej (Liceum czteroletnie). Zakładana liczba uczniów w jednym oddziale: 32.


CHARAKTERYSTYKA KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2024/2025:

 

 

 

Oddział

 

 

Przedmioty  rozszerzone

Języki obce:

język angielski – kontynuacja,

         drugi język obcy -       od podstaw

Przedmioty  na  świadectwie   ukończenia  szkoły podstawowej, które  będą  punktowane

 

1/1

- matematyka

- fizyka

- język angielski

- język angielski

- język niemiecki

- język polski

- matematyka

- fizyka

- język angielski*

 

1/2

 

- matematyka

- biologia

- chemia

- język angielski

- język niemiecki

- język polski

- matematyka

- biologia

- chemia

 

1/3

 

- biologia

- chemia

- język angielski

- język angielski

- język niemiecki

- język polski

- matematyka

- biologia

- chemia

 

1/4

 

- matematyka

- biznes                                 i zarządzanie

- język angielski

- język angielski

- język hiszpański

- język polski

- matematyka

- geografia

- język angielski*

* - w  przypadku braku języka angielskiego na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, inny język obcy nowożytny wpisany na  świadectwie jako język obowiązkowy.Oferta edukacyjna, w tym zasady i harmonogram rekrutacji 2024/2025 do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie znajdują się w załączniku.


Pierwszy obowiązkowy język obcy w każdym oddziale to język angielski nauczany na poziomie zaawansowanym, drugi to w oddziale 1/1, 1/2 i 1/3 język niemiecki (od podstaw), a w oddziale 1/4 język hiszpański (od podstaw).

 

 

 

Zapraszamy do Reytana! 

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, do tej kategorii bowiem należą wiodące przedmioty naszej szkoły. 

W rankingu 30-lecia "Perspektywy - najlepsze licea warszawskie 1992-2021" znaleźliśmy się na 13 miejscu. 

Największym naszym sukcesem są wysokie miejsca, jakie zajmujemy w zestawieniu wyników pomiaru EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Znajdujemy się w ścisłej czołówce liceów publicznych w Warszawie, jeśli chodzi o poziom nauczania matematyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ogółem. Jeżeli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl zobaczysz, że po czterech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze  jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie. 

Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych uczniów, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu.  Zachęcimy do udziału w organizacji naszego festiwalu TARA.

Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku - orliku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną, będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Zakończyliśmy generalny remont sal gimnastycznych. Wszystko zależy od Ciebie.

Już od 9 do 11 września 2024 roku zaproponujemy Ci wycieczkę integracyjną, wówczas poznasz swoją klasę, wychowawcę,  koleżanki i kolegów. Opowiemy Ci o życiu szkolnym w Reytanie.

Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Nauczyciele pełnią raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń szkoły może się zwrócić z prośbą o konsultację. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Tym z Was, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne podejście nauczycieli innych przedmiotów. 

Nasi uczniowie co roku w anonimowej ankiecie oceniają pracę swoich nauczycieli. Wolność myśli i słowa zapewnia wydawane przez uczniów pismo „ReytanLuz”. 

 Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, spędzisz tu cztery lata w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych Absolwentów tej szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony. 

WSPÓŁPRACA Z SGH.
Liceum Reytana współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach programu „Klasa akademicka SGH". Programem patronackim do tej pory objęte zostały klasy z rozszerzonym programem nauczania matematyki, bizensu i zarządzania, geografii, a od roku szkolnego 2024/2025 planujemy objęcie patronatem klasy 1/4, w której m. in. w zakresie rozszerzonym nauczany będzie przedmiot biznes i zarządzanie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej SGH.

 

WSPÓŁPRACA Z SGGW.

Od roku szkolnego 2022/23 wszystkie klasy biologiczno-chemiczne w naszym liceum objęte są patronatem z Wydziału Rolnictwa i Ekologii SGGW oraz Wydziału Biologii i Biotechnologii SGGW.

Głównym celem współpracy jest organizacja i prowadzenie warsztatów, zajęć terenowych i wykładów dla uczniów klas biologicznych przez pracowników SGGW, a także umożliwienie uczniom szkoły współpracy ze studentami i członkami studenckich kół naukowych lub wspólna realizacja projektów i prac naukowo-badawczych.

 Ważne informacje o rekrutacji znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie. 
Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rekrutacji do publicznych szkół ponadpodstawowych w Warszawie  znajdują się na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy. 

 

 

ZGŁOŚ KANDYDATURĘ!

 

 
 

 
 
 
 
 
 
Data dodania: 2019-03-25 20:01:18
Data edycji: 2024-05-15 15:18:40
Ilość wyświetleń: 168773
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej