Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

O Liceum

Zapraszamy do Reytana! 

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, do tej kategorii bowiem należą wiodące przedmioty naszej szkoły. 

W rankingu 25-lecia "Perspektyw" znaleźliśmy się na 14 miejscu i otrzymaliśmy tytuł „Szkoły Sukcesu”. W tegorocznym rankingu liceów w Warszawie, który został zorganizowany przez portal WaszaEdukacja.pl i w którym wzięło udział 84 liceów, zajęliśmy ósme miejsce.

 Największym naszym sukcesem są wysokie miejsca, jakie zajmujemy w zestawieniu wyników pomiaru EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Znajdujemy się w ścisłej czołówce liceów publicznych w Warszawie jeśli chodzi o poziom nauczania matematyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ogółem. Jeżeli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl zobaczysz, że po czterech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie. 

Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych uczniów, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu. 

Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku - orliku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną, będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Wszystko zależy od Ciebie.

Już na początku września 2020 roku zaproponujemy Ci czterodniową wycieczkę integracyjną, w czasie której między innymi poznasz swoją klasę, wychowawcę,  koleżanki i kolegów z pozostałych pierwszych klas. Opowiemy Ci o Liceum, życiu szkolnym, czy organizowanym przez uczniów festiwalu TARA.

Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Każdy nauczyciel pełni raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń szkoły może się do niego zwrócić z prośbą o konsultację. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Takich konsultacji udzielają nauczyciele również w czasie wakacji dla tych uczniów, którzy w sierpniu zdają egzamin poprawkowy. Tym z Was, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne podejście nauczycieli innych przedmiotów. 

Nasi uczniowie co roku w anonimowej ankiecie oceniają pracę swoich nauczycieli. Wolność myśli i słowa zapewnia wydawane przez uczniów pismo „ReytanLuz”. 

 

Nasza kadra nauczycieli ma ogromne doświadczenie w pracy z młodszymi dziećmi – przez 17 lat prowadziliśmy istniejące przy VI Liceum Gimnazjum Nr 59 – jedną z najlepszych Szkół gimnazjalnych w Warszawie.

Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, spędzisz tu cztery lata w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych Absolwentów tej szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony. 

 

Data dodania: 2019-04-03 10:16:42
Data edycji: 2020-05-05 13:14:50
Ilość wyświetleń: 23292

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej