Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Tradycyjny sad

Tradycyjny sad

W bieżącym roku szkolnym klasa 2.5 (klasa matematyczno-biologiczna) brała udział w projekcie "TRADYCYJNY SAD". Uczniowie założyli zespół „Wiśnie Tadka", którego głównym celem jest zasadzenie szkolnego mini sadu składającego się ze starych odmian wiśni.

 

 

 

 

 

 

 

O projekcie

"TRADYCYJNY SAD" to projekt edukacyjny skierowany do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji i promocji starych odmian drzew owocowych realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.  

Projekt "Tradycyjny Sad" organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie np. terenie szkolnym. W tegorocznej edycji projektu (roku szkolny 2021/22) organizatorzy zadecydowali, że przy szkołach będą zakładane sady starych odmian wiśni.

Etapy projektu i wykonane przez nas zadania

ETAP I „ROZMAWIAMY O SADZIE” polegał na powołaniu zespołu, który zdobył wiedzę z zakresu sadownictwa i sposobu pielęgnacji drzew. Nasz zespół miał za zadanie wypromować inicjatywę w środowisku szkolnym oraz znaleźć i przygotować teren do założenia minisadu.

ETAP II „ZAKŁADAMY SAD” był etapem praktycznego sadowniczego działania w oparciu o przygotowany wcześniej plan wraz z prowadzeniem aktywnej akcji promocyjnej projektu. W celu zrealizowania tego etapu zakupiliśmy osiem sadzonek starych odmian wiśni oraz niezbędne do posadzenia drzewek narzędzia ogrodnicze, a następnie na wyznaczonym terenie zasadziliśmy drzewka. Dodatkowo na części tego terenu pojawiła się łąka kwietna.  

Data dodania: 2022-06-23 13:01:12
Data edycji: 2022-06-28 13:02:24
Ilość wyświetleń: 318

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej